Radosny Pies - Pozytywne Szkolenie Psów
 • banner.jpg
 • banner2.jpg
 • banner3.jpg

Radosny Pies to nie-zwykła szkoła…

Zanim się z nami skontaktujesz – PRZECZYTAJ!

Dla nas nie jest najważniejsze, żeby nauczyć psa danego zachowania.

Nie obiecamy Ci też, że po naszym kursie Twój pies będzie "chodził jak w zegarku".

 

Dlaczego?

Ponieważ uczymy współpracy, a nie ślepego posłuszeństwa. Pomagamy ludziom zrozumieć ich psy, nawiązać relację opartą na wzajemnym szacunku, akceptacji, wsparciu oraz zaufaniu. Oczywiście uczymy psy różnych poleceń, ale nie za wszelką cenę. Dajemy psu wybór – jeśli w danym momencie nie chce/nie jest w stanie pracować (nie ma ochoty, jest zmęczony, pobudzony, rozkojarzony, źle się czuje, ma gorszy dzień, czegoś się boi itd.), nie musi tego robić.

Nie nakłaniamy psów do pracy. One same z siebie mają wewnętrzną motywację do współpracy z człowiekiem. Trzeba tylko stworzyć im odpowiednie do tego warunki (bezpieczną przestrzeń, pozytywne nastawienie ze strony przewodnika, słuchanie tego co pies nam komunikuje itd.).

 

radosny pies1

Jeśli...

 1. Pies jest dla Ciebie równoważnym członkiem rodziny
 2. Chcesz lepiej zrozumieć swojego psa
 3. Chcesz pracować ze swoim psem podczas szkolenia opartego na współpracy

...to Radosny Pies jest szkołą dla Was!

Poznaj ofertę szkoleniową

Dobrochna Otlewska

trener, behawiorysta

O pracy z psami myślałam od lat młodzieńczych. W 2006 roku poczyniłam pierwsze kroki ku spełnieniu mych planów. Rozpoczęłam wtedy studia podyplomowe z Psychologii Zwierząt na SWPS w Warszawie. Następnie w 2010 roku był kurs trenerski Alteri, a w kolejnym instruktorski. Od 2011 roku zaczęłam uczestniczyć w różnych seminariach i warsztatach. W 2013 roku zaczęłam (bardzo rekreacyjnie) trenować agility i frisbee, w związku z tym zaczęłam jeździć również na seminaria i warsztaty poświęcone tym sportom.

Czytaj więcej

Opinie naszych Klientów

 • Aneta, Łukasz, Kawa i Inka

  Absolutnie polecamy miejsce! Osobiście wierzę, że nic w życiu nie zdarza się bez powodu i mieliśmy Ciebie na naszej psioludzkiej drodze spotkać, by dziś mieć spokój dobrego kierunku i drogi.

  Obserwujemy nasze psy i uczymy się ich słuchać. Uczymy się też wiele o sobie samych. Półtora roku codziennej pracy, wzlotów i upadków, ale i pięknego, pełnego wzruszeń czasu… Dziękujemy, że dziś możemy się uśmiechnąć do tego, co przeszliśmy i do tego, co jest…

  Czytaj więcej
 • Klaudia i Kolos

  Bardzo czujny, uparty, pewny siebie, wybredny na smakołyki i niechętny na pieszczoty. Taki jest nasz 7-miesięczny duży Szwajcar. Kolos od kiedy zamieszkał z nami, uczestniczył w zajęciach grupowych w psim przedszkolu. Był to owocny czas.

  Jednak dopiero w trakcie zajęć indywidualnych w ramach kursu podstawowego uwidoczniły się elementy w zachowaniu psa, które wymagają szczególnej uwagi. Polecam zajęcia indywidualne – czas spędzony sam na sam z behawiorystą skoncentrowanym w 100% na Kolosie i naszej relacji, wniósł wiele dobrego.

  Czytaj więcej
 • Gosia i Boston

  Dwa lata minęły od pierwszego treningu indywidualnego z Dobrochną ze szkoły Radosny Pies. Dwa lata pełne wyzwań, treningów, ćwiczeń. Dziś znamy nie tylko komendy z posłuszeństwa, ale „wyklikaliśmy” mnóstwo sztuczek.

  Z czystym sumieniem serdecznie polecamy wraz z Bostonem i jednocześnie obalamy mit leniwego i niechętnego do nauki doga niemieckiego. Pozdrawiamy Gosia i wstydzący się Boston.

  Czytaj więcej
 • Ola i Skipper

  Dobrochna towarzyszy nam od kiedy Skipper pojawił się w naszym domu. Uczestniczyliśmy w szkoleniu „Psie Przedszkole” oraz w zajęciach indywidualnych. Z cennych rad Dobrochny korzystamy do dzisiaj bo nasz piesek to żywiołowy psi nastolatek – prawdziwy wulkan energii.

  Dobrochna pomogła nam i nadal pomaga zrozumieć powody złego zachowania psa, uświadomiła nam że jest to efekt wielu nieświadomie popełnionych przez nas błędów wychowawczych.

  Czytaj więcej