Radosny Pies - Pozytywne Szkolenie Psów
dobrohna1

Dobrochna Bednarkiewicz

trener, behawiorysta, instruktor psiego fitnessu

O pracy z psami myślałam od lat młodzieńczych. W 2006 roku poczyniłam pierwsze kroki ku spełnieniu mych planów. Rozpoczęłam wtedy studia podyplomowe z Psychologii Zwierząt na SWPS w Warszawie. Następnie w 2010 roku był kurs trenerski Alteri, a w kolejnym instruktorski. Od 2011 roku zaczęłam uczestniczyć w różnych seminariach i warsztatach. W 2013 roku zaczęłam (bardzo rekreacyjnie) trenować agility i frisbee, w związku z tym zaczęłam jeździć również na seminaria i warsztaty poświęcone tym sportom.

W 2016 roku stwierdziłam, że czas najwyższy poczynić kolejny krok. Zrobiłam wtedy dwie rzeczy – poszłam na kurs behawiorystów COAPE, uzyskując dyplom z oceną „A” oraz uczestniczyłam w pierwszych klasach komunikacji prowadzonych przez Talking Dogs. Nie był to dla mnie łatwy wyjazd, jednak zdecydowanie chciałam więcej. Wybrałam się na kolejne klasy i kolejne. To było to, co najbardziej odpowiadało mi w pracy z psami – komunikacja, dbanie o ich emocje, wspieranie, zrozumienie, relacja, akceptacja. Z tych powodów w 2018 roku zrobiłam kurs trenerski Talking Dogs. Również w 2018 roku odbyły się pierwsze w Polsce 7-dniowe klasy socjalizacji prowadzone przez Federico Bettoni, które okazały się przełomowe dla mnie i dla relacji z moim psem. Moje postrzeganie psów weszło na nowy, lepszy poziom.

Cały czas się rozwijam i nie mam zamiaru przestać!

Prywatnie mam męża, dwie córeczki i dwa psy rasy flat coated retriever – Melmana i Pyrę. Miałam kundelki, westie (przeżyła 17 lat!) i amstaffa. Przez nasz dom przewijały się też psy szukające domu.

Moje certyfikaty

Opinie naszych Klientów

 • Aneta, Łukasz, Kawa i Inka

  Absolutnie polecamy miejsce! Osobiście wierzę, że nic w życiu nie zdarza się bez powodu i mieliśmy Ciebie na naszej psioludzkiej drodze spotkać, by dziś mieć spokój dobrego kierunku i drogi.

  Obserwujemy nasze psy i uczymy się ich słuchać. Uczymy się też wiele o sobie samych. Półtora roku codziennej pracy, wzlotów i upadków, ale i pięknego, pełnego wzruszeń czasu… Dziękujemy, że dziś możemy się uśmiechnąć do tego, co przeszliśmy i do tego, co jest…

  Czytaj więcej
 • Klaudia i Kolos

  Bardzo czujny, uparty, pewny siebie, wybredny na smakołyki i niechętny na pieszczoty. Taki jest nasz 7-miesięczny duży Szwajcar. Kolos od kiedy zamieszkał z nami, uczestniczył w zajęciach grupowych w psim przedszkolu. Był to owocny czas.

  Jednak dopiero w trakcie zajęć indywidualnych w ramach kursu podstawowego uwidoczniły się elementy w zachowaniu psa, które wymagają szczególnej uwagi. Polecam zajęcia indywidualne – czas spędzony sam na sam z behawiorystą skoncentrowanym w 100% na Kolosie i naszej relacji, wniósł wiele dobrego.

  Czytaj więcej
 • Gosia i Boston

  Dwa lata minęły od pierwszego treningu indywidualnego z Dobrochną ze szkoły Radosny Pies. Dwa lata pełne wyzwań, treningów, ćwiczeń. Dziś znamy nie tylko komendy z posłuszeństwa, ale „wyklikaliśmy” mnóstwo sztuczek.

  Z czystym sumieniem serdecznie polecamy wraz z Bostonem i jednocześnie obalamy mit leniwego i niechętnego do nauki doga niemieckiego. Pozdrawiamy Gosia i wstydzący się Boston.

  Czytaj więcej
 • Ola i Skipper

  Dobrochna towarzyszy nam od kiedy Skipper pojawił się w naszym domu. Uczestniczyliśmy w szkoleniu „Psie Przedszkole” oraz w zajęciach indywidualnych. Z cennych rad Dobrochny korzystamy do dzisiaj bo nasz piesek to żywiołowy psi nastolatek – prawdziwy wulkan energii.

  Dobrochna pomogła nam i nadal pomaga zrozumieć powody złego zachowania psa, uświadomiła nam że jest to efekt wielu nieświadomie popełnionych przez nas błędów wychowawczych.

  Czytaj więcej